חשיבותם של ימי גיבוש לעובדים

השעות הארוכות במשרד והשחיקה הגבוהה של צוות העובדים שלכם, עשויים לפגום במידת הפרודוקטיביות וביכולת שלהם לספק את התוצאות הרצויות עבור החברה שלכם.

למעשה בסקרים שנערכו בשנים האחרונות נמצא שישראל נמצאת בתחתית הOECD   בשל כך.

אז כיצד ניתן לגרום לעובדים שלכם להרגיש טוב יותר בכל שעה במשרד וכיצד ניתן לעלות את פריון העבודה על ידי יציאה לימי כיף וגיבוש איכותיים? הכל בכתבה הבאה.

כיצד יום גיבוש עוזר לפתח דינמיקה חיובית בקבוצה?

ימי גיבוש מאפשרים לצוות העובדים שלכם לצאת מאזור הנוחות שלהם ומייצרת אינטראקציה אמיתית בין השדרה הניהולית לצוות העובדים. במסגרת שלל הפעילויות שקיימות , ניתן לבחור את הפעילות אשר תגרום לכל צוות לפתח את ההווי הייחודי שלו וליצוק חוויות אשר יהפכו את העובדים שלכם לקבוצה מנצחת. הדינמיקה המיוחדת שנוצרת במהלך כל יום גיבוש, מעלה את רמת התקשורת בין כל חברי הצוות ומעניקה כלים שנשארים עם העובדים גם הרבה שיום הגיבוש מסתיים.

union-1259608_960_720

 החשיבות של ימי הגיבוש לשיפור התפוקה

ימי הגיבוש מאפשרים לצוות החברה לנוח מהעבודה, לצאת מהשגרה ולשפר את הקשרים האישיים של צוות העובדים. על ידי יצירה של תשתית קומוניקטיבית אשר זולגת מגבולות המחלקה או המפעל,  מקבלים העובדים הזדמנות לשפר את היחסים הבין אישיים שלהם ולהיות נאמנים יותר לחברה. בלא מעט מקרים, ניתן לראות כיצד קשרים רופפים במקום העבודה משפיעים על הביצועים של העובדים ונוגעים באופן ישיר ליכולת שלהם לספק את התרומה המצופה מהם.

 שיתוף הפעולה שמתחיל בגיבוש וממשיך ישירות לתוך המשרד

בימי גיבוש נוצרת רמה גבוהה יותר של שיתוף פעולה אשר זולגת ישירות למשרד שלכם ותורמת תרומה משמעותית לפריון העבודה. החברויות אשר נוצרות תוך כדי משחק או במהלך פעילות אתגריות, מאפשרות לעובדים להכיר באופן קרוב יותר את חבריהם לעבודה ומעניקות מימד חדש ליחסים הבין אישיים של חברי הקבוצה. בנוסף, ניתן לראות כיצד חברויות וותיקות מתעצמות ומשפיעות לטובה על האווירה במשרד כמו גם על חדוות העבודה.

action-2277292_960_720

 פעילויות ומשחקים שתורמים לשיתוף הפעולה:

  • בניית בליסטרה – בנייה משותפת של אחד מכלי הנשק העתיקים בעולם. החל מבחירת החומרים ועד לירייה מצחיקה – גורמת לשיתוף פעולה בכל תהליך הבנייה
  • רשת העכביש – העברת חבר הקבוצה על רשת חבלים כאשר מה מי שאחראי על העברה הם חבריו לעבודה
  • פעילויות החילזון – הוצאה של חפץ שנמצא במרכז המעגל ללא נגיעה במעגל המסומן. מצריך שיתוף פעולה ומקנה כלים לפתרון משברים בדרך יצירתית

 משחקים ופעילויות שמספקים יציאה מהשגרה וגיבוש הקבוצה

  • נדנדה אוטונומית – נדנדה מיוחדת שנשלטת על ידי חברי הקבוצה ושוברת שגרה כבר מהשנייה הראשונה
  • איים אבודים – מעבר של חברי הקבוצה על גשר עץ אשר מצריך תמיכה ועידוד של חברי הקבוצה
  • טיולי אופניים – טיול אופניים בחיק הטבע אשר מספק יציאה מוחלטת מהשגרה והיכרות עם שבילי הארץ, תוך גיבוש הקבוצה

 משחקים ופעילויות שתורמות להווי המחלקה

  • הליכה על חבל – חבל שנמתח מקצה מעץ אחד עד לעץ שני ומספקים רגעים בלתי נשכחים של שהייה בין האוויר ליבשה
  • פיק אפ – משחק שבו מתפסים חברי הצוות על חבל ומושכים הפתעה לקול העידוד של חבריהם לעבודה
  • גשר ההימליה – תחרות בין חברי הקבוצה על מעבר גשר של גשר חבלים בגובה נמוך. נחשב למשחק שמייצר הווי ייחודי וזיכרונות בלתי נשכחים

 אילו סוגי יום גיבוש קיימים?

ישנם מגוון של ימי גיבוש וכדאי להתאים אותם לאופי הקבוצה ולגיל המשתתפים. יום גיבוש איכותי הינו יום אשר כולל את הפעילות אשר מתאימות לארגון שלכם ועולות בקנה אחד עם הצרכים והרצונות שלכם.

מסלולי הליכה

קיימים שפע של מסלולי הליכה אשר מקנים פעילות גופנית בעצימות נמוכה והיכרות עם מגוון שמורות הטבע שיש לארצנו להציע. היתרון הגדול שבמסלולי ההליכה הוא בכך שהם מתאימים לכל כושר גופני ולכל גיל וניתן לשלב אותם עם ארוחות בחיק הטבע.

מסלולי מים

בישראל קיימים מגוון של נחלים בצפון הארץ אשר ניתן ליהנות מהם הן בעונות הקיץ והאביב. ניתן ליצור טיולים המשלבים טבילה באגם או סנפלינג באתרים מורשים. נחל זויתן כמו גם נחל ירדן הם אופציות נהדרות.

פעילות בטבע

החל מטיול ג'יפים קסום ועד ללינת לילה במדבריות ארצנו, ניתן לספק מגוון של פעילויות בטבע. הפעילויות של חברתנו מגובות במערכות חשמל ניידת, אוהלים, שקי שינה וכל מה שצריך בכדי ליהנות מיום גיבוש בחיק הטבע

 פעילויות אתגריות

פעילויות אתגריות מתאימות לימי גיבוש עבור חברות ומפעלים אשר עיקר העובדים שלהם מורכב מקהל צעיר יותר, ומאפשר יצירת הווי משותף בעזרת ספורט אתגרי. החל מטיולי אופני שטח בנחל חרוד ועד לפארק חבלים ייחודי, ניתן ליהנות משלל פעילויות אקסטרים.

WhatsApp Image 2017-06-19 at 08.20.19

כיצד ניתן לשפר את האינטראקציה בין העובדים במקום העבודה?

מקום מוגדר להפסקות – זמן לשיחות אישיות ומנוחה קלה

יצירה של מקום מוגדר להפסקות אישיות ומנוחה קלה יאפשרו לעובדים שלכם להיות יותר פרודוקטיביים כאשר הם נמצאים בעמדה שלהם . ניתן להציב מספר כיסאות ליד מכונת הקפה המשרדית או כמה מגזינים מחול , וליצור פינה שבה הם יוכלו לצבור אנרגיות חדשות ולחזור יצירתיים מתמיד

ארגון ימי גיבוש וימי כיף

ימי גיבוש וימי כיף צריכים להיות חלק מלוח השנה של כל ארגון. עצם העובדה שיש חופשה מרוכזת שניתן לשאוף אליה ולחכות לה במשותף, יוצרת אווירה חמה יותר וחברית במיוחד. ימי הכיף תורמים לתחושת השייכות למקום העבודה ומאפשרים לצאת קצת מהשגרה ולהכיר את הקולגות שלהם לעומק

 ציון ימי הולדת, חגים ואירועים נוספים במקום העבודה

ציון של ימים מיוחדים מבהיר לעובדים שלכם שהם לא נלקחים כמובן מאליו ושמקום העבודה הוא מזמן הבית השני שלהם. הם חשובים לתחושת העובד ברמת הפרט ( ומבהיר לו שהוא אינו עוד בורג במכונה) ולצוות העובדים ברמת הכלל. חשוב להוסיף עוגה או מחווה אחרת, אשר חורגת בהרבה מהעלות הכספית שלה.

סדנאות OTD

סדנאות OTD מאפשרות לצוות הניהול או העובדים שלכם לתרגל מגוון של מיומנויות ניהול בתנאי מעבדה וללא כל סכנה. הם מעניקות  גיבוש מהיר, מספקות הזדמנות לעבודה ללא לחץ ומקנות ארגז כלים עשיר לניהול משברים בזמן אמת.

סדנאות אימפרוביזציה

סדנאות אימפרוב נחשבות לשוברות שגרה בטוחות ומקנות לצוות העובדים אפשרות ליהנות מפעילות מהנה בתוך כותלי החברה. הם מעלות את רמת האינטראקציה בתוך שניות ומביאות את העובדים שלכם להתבטא ולאלתר באופן טבעי וללא כל מסכות.

ארוחות משותפות

ארוחות משותפות עשויות לעלות את רמת האינטראקציה ולאפשר לצוות שלכם בילוי משותף כבר בזמן העבודה. ארוחות משותפות תורמות לתחושת הסיפוק ממקום העבודה ומעלות את תחושת השייכות של העובדים שלכם.

תרומה לקהילה

נסו לקחת חסות על אירגון או לארגן יום משותף של מעשים טובים למען מטרה שקרובה לחברה שלכם.  החל מצביעה משותפת של מקלטים ועד לחלוקת מזון לפני החג למעוטי יכולת, פעולות שכאלו יעלו את ערך החברה בעיני הצוות שלכם ויתרמו לתקשורת הבין אישית

לסיכום

ניתן לראות כי ימי כיף וגיבוש הם קריטיים להגברת פריון העבודה ומשמעותיים להצלחה של כל עסק וחברה. הם מספקים שעות של הנאה, תורמים לאווירה במקום העבודה ומהווים קרקע פורייה להצלחה.

בחזרה לכל המאמרים

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים: